Torsdag den 9. januar 2020 kl. 19:30

Arbejdsmøde

Torsdag den 16. januar 2020 kl. 19:30

Arbejdsmøde.

Ordensindlæg ved broder Storvagt Ole Poulsen broderloge nr. 22 Niels Juel, Køge.

Torsdag den 23. januar 2020 kl. 19:30

Kort arbejdsmøde.

Thomas Wildey mindes.

S: Foredrag.  Vagabond i Afrika - Walking for Water

Torsdag den 30. januar 2020 kl. 19:30

Arbejdsmøde.  

Veteranaften  

Kjole

Tilmelding til broder Undermester.

Torsdag den 6. februar 2020 kl. 19:30

Arbejdsmøde

Indvielse.  

Kjole

Torsdag den 13. februar 2020 kl. 19:30

Kort arbejdsmøde.

Broderlauget inviterer, og er vært for en glad aften med ledsager, samt Rock Nalle.

Tilmelding til broder Undermester.

Mandag den 17. februar 2020

Generalforsamling i Mindegaven

Torsdag den 20. februar 2020 kl. 19:30

Arbejdsmøde.

Regnskab for 2019 forlægges.

S: Foredrag ved  René Fyrsterling om Carlsbergs historie.

Torsdag den 27. februar 2020 kl. 19:30

Arbejdsmøde.

Tildeling af Kærlighedsgraden

Kjole.

Lørdag den 29. februar 2020

Seniordag.  Bowling/Golf.

Tilmelding til broder Undermester.

Mandag den 2. marts 2020 kl. 19:30

Generalforsamling i Kunstforeningen

Torsdag den 5. marts 2020 kl. 19:30

Besøg i søsterloge nr. 77 Pax Eterna

Tilmelding til Broder Undermester

Onsdag den 11. marts 2020

Besøg i broderloge 109 John Welch, Vejle

Afgang fra Nonnebakken kl 17:15

Tilmelding til broder undermester

Torsdag den 12. marts 2020

Mødet er flyttet frem til onsdag den 11.03.2020

Søndag den 15. marts 2020 kl. 15:00

Matiné koncert 2020 for rejselegatet i Odd Fellow Palæet, Nonnebakken

Torsdag den 19. marts 2020 kl. 19:30

Kort arbejdsmøde

Valg til bestyrelsen for Den Humanitære Fond

S: Underholdning ved Preben Palsgård

Med ledsager

Tilmelding til broder undermester

Torsdag den 26. marts 2020 kl. 19:30

Arbejdsmøde

Stafetten ved broder Ceremonimester John Dibbern

S: Indlæg ved donationsmodtager - Bedre Psykiatri v/Lene Nielsen

Torsdag den 2. april 2020 kl. 19:30

Kort arbejdsmøde

Yngre brødres aften

S: Laugskage og kaffe

Torsdag den 9. april 2020

Mødet aflyst (Skærtorsdag)

Torsdag den 16. april 2020 kl. 19:30

Arbejdsmøde

Tildeling af 40-års hæderstegn

Kjole

S: Underholdning

Torsdag den 23. april 2020 kl. 19:30

Arbejdsmøde

Indlæg ved storrepræsentanter

S: Indlæg ved broder fung. eksmester Chr. Ry Dyekjær om Odense Letbane

Mandag den 27. april 2020 kl. 19:30

Ordenens 201 års fødselsdag fejres af broderlogerne i distrikt 6.

Mødet ledes af broderloge nr. 36 Treuga Dei

Tilmelding til broder undermester

Torsdag den 30. april 2020

Mødet er flyttet til mandag den 27. april 2020

Torsdag den 7. maj 2020 kl. 19:30

Arbejdsmøde

Ordensindlæg ved storrepræsentanter

S: Indlæg ved donationsmodtager - Epilepsiforeningen ved Per Olesen

Torsdag den 14. maj 2020 kl. 19:30

Afslutningsmøde

Forårsbuffet og underholdning

Tilmelding til broder undermester

Lørdag den 16. maj 2020 kl. 12:00

Stafet for livet på Odense Dyrskueplads

Søndag den 17. maj 2020

Stafet for Livet op Odense Dyrskueplads. Fporventes færdig kl 12:00

Lørdag den 13. juni 2020

Sommerfest v/Festudvalget 

Hos broder René Knudsen.

Tilmelding til broder undermester.

Onsdag den 15. juli 2020 kl. 19:00

Nyborg Voldspil "Cyrano" af Sebastian

Onsdag den 15. juli 2020 kl. 19:00

Nyborg Voldspil "Cyrano" af Sebastian

Torsdag den 6. august 2020

Optakt til Odd Fellow Golf 2020

Fredag den 7. august 2020

Odd Fellow Golf hos Odense Golfklub

Torsdag den 20. august 2020 kl. 19:00

Virksomhedsbesøg på Fynsværket med ledsager.

Særlig indbydelse udsendes.

Fredag den 21. august 2020 kl. 15:45

Skyttelaug

Indbydelse ved festudvalget